четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 192
home Вести

Македонецот Борко волонтер за тестирање на вакцината против Ковид-19 во Велика Британија (ВИДЕО)

Македонецот Борко волонтер за тестирање на вакцината против Ковид-19 во Велика Британија (ВИДЕО)

Македонецот Борко кој живее во Англија е дел од напорите на Велика Британија да најде вакцина против Ковид-19.

Тој е еден од учесниците во пробнотите тестирања за новата вакцина.

Иако на дневниот брифинг во Даунинг стрит беше кажано дека во четврток ќе почнат испитувањата врз луѓе на вакцина против коронавирусот, сепак се чини дека тестирањата се веќе почнати, Андреевски во коментар на текст на Би-Би-Си го сподели искуството и постави видео од себе непосредно по извршениот тест.

(ВИДЕО) Македонецот Борко волонтер за тестирање на вакцината за Ковид19

Gepostet von Економски Лидер am Dienstag, 21. April 2020

Најнови вести

Коронавирус