сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 60
home Вести

Македонец “летал“ на автопат во Србија, ќе се шокирате кога ќе дознаете колку брзо возел

Македонец “летал“ на автопат во Србија, ќе се шокирате кога ќе дознаете колку брзо возел

Припадниците на српската сообраќајна полиција околу 12:30 часот на автопатот Ниш-Белград кај Велика Плана, запреле возач на возраст од 32 години, кој возел со 252,8 километри на час, на делот од автопатот каде што е дозволена брзина од 130 километри.

Според соопштението на Министерството за внатрешни работи, возачот на Ауди А8, кој е државјанин на Македонија, е исклучен од сообраќајот и против него ќе биде поднесена прекршочна пријава за насилничко возење.

Локални избори 2021