сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Македонците ја окупираат Словенија и ја бришат „Северна“ на плакатите

Македонците ја окупираат Словенија и ја бришат „Северна“ на плакатите

Се случува нов бран на бришње на додавката „Северна“ пред квалификацискиот фудбалски дуел во Љубљана меѓу Словенија и Македонија, објави „Спорт1“.

„Фалангата“ веќе се упати кон Љубљана, Македонија поддршка ќе има и од „Комитите“ кои вечерва се во Загреб, каде ќе му пружат поддршка на Вардар. Македонските навивачи ја поддржуваат праксата со „бришење“ на „Северна“, како најава пред утрешниот спектакл.

Најнови вести

Коронавирус