недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Македонци со порака „Благодарам Србија“ дојдоа во Врање да се вакцинираат, па прославија со песна (ВИДЕО)

Македонци со порака „Благодарам Србија“ дојдоа во Врање да се вакцинираат, па прославија со песна (ВИДЕО)

Над 200 граѓани на Македонија, вклучително и здравствени работници и новинари, вчера ја примијат втората доза вакцина во Спортската сала Врање, а од почетокот на акцијата во април, неколку стотици Македонци кои се јавиле во Српски културен информативен центар Спона, добиле некои од достапните дози.

-Луѓето од Македонија кои примија доза против болеста во Врање преку здружението „Спона“, во знак на благодарност настапија пред Спортската сала и им поделија на официјални лица и новинари, подароци и бонбоњери, пишува Нова.рс.

На себе имале облечено блузи со натпис „Благодарам Србија“, а по вакцинирањето изведоа кратка „културно-уметничка програма“ на скалите на влезот во Спортската сала, додека другите членови им делеа чоколадни бонбони на присутните функционери и новинари.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија