сабота, 8. август 2020. Вести денес: 102
home Вести

Мајката на Ел Чека: Ме нападнаа со нож и ја искинаа сликата на Алмир (ВИДЕО)

Мајката на Ел Чека: Ме нападнаа со нож и ја искинаа сликата на Алмир (ВИДЕО)

Пред почетокот на протестот против ДУИ во Скопје имало неколку физички инциденти, додека напаѓачите не ги поштедиле ниту жените, пишува весникот „Лајм“.

Во еден од инцидентите беше повредена мајката на Ел Чека. Според нејзиното сведочење, таа вели дека биле нападнати од блиските луѓе на Али Ахмети.

Подека пак бтатот на Ел Чека вели дека еден од луѓето кој ги нападнал е Исмет Гури со неговите луѓе од ДУИ кои биле вооружени со пиштоли и ножеви.

Во видеото подолу, Весникот Лајм го пренесува моментот по нападот.

Коронавирус