сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 48
home Вести

Мајка од Драчево си ја пријавила ќерката во полиција: Најверојатно избегала со дечкото од Кавадарци

Мајка од Драчево си ја пријавила ќерката во полиција: Најверојатно избегала со дечкото од Кавадарци

Во Полициската станица Драчево вчера во 12,20 часот, Н.М.(36) пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 15 годишна ќерка.

Истата се сомневала дека заминала со лице од Кавадарци со кого била во љубовна врска.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.