вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Вести

Мајка ми испушта душа, Брза помош не доаѓа: Скопјанка починала откако не дошле лекари бидејќи немале возило (ФОТО)

Мајка ми испушта душа, Брза помош не доаѓа: Скопјанка починала откако не дошле лекари бидејќи немале возило (ФОТО)

На социјалните мрежи попладнево се шири статус преку кој се бара итно пружање на помош на жена болна од рак.

Нејзината ќерка преку статус иако побара помош од нејзините пријатели и пошироко, сепак според дел од коментарите жената за жал веќе ја загубила битката и починала.

-Итно ми треба помош: Мајка ми има рак и се гуши од болки и не може да дише. Брза Помош нема возило!!! Ве молам помагајте, сама е дома со сестра ми која е глуво лице!!!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Hello ppl – dali nekoj mozhe da pomogne? Vrtime vo Sistina i 194 – no answer za Brza Pomosh. Please help

Gepostet von Biljana Sofia Velichkovska am Dienstag, 16. Juni 2020

 

Според многумина ова е само еден од многуте примери каде луѓе умираат додека власта брка од работа медицински кадар и нема доволно амбулантни возила додека пари се има за се и сешто во владата и министерствата.

Најнови вести