сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 81
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Мај уште повеќе ќе ве разочара- викенд временска прогноза, особено подгответе се за во понеделник

Мај уште повеќе ќе ве разочара- викенд временска прогноза, особено подгответе се за во понеделник

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне со локален дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Времето во сабота ќе биде претежно сончево и топло.

Додека во недела времето ќе биде променливо облачно, попладне со поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

Во понеделник времето ќе биде облачно, на места со обилни врнежи од дожд, локално и во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и со услови за појава на град.

Најнови вести

Коронавирус