понеделник, 17. мај 2021. Вести денес: 154
home Вести

МАЈ НИКОГАШ НЕ БИЛ ПОУБАВ: Еве какво време не очекува цел месец, особено подгответе се за оваа температура (ФОТО)

МАЈ НИКОГАШ НЕ БИЛ ПОУБАВ: Еве какво време не очекува цел месец, особено подгответе се за оваа температура (ФОТО)

Месец мај веќе започна, а според метеоролозите убавото време ќе биде на наша страна во текот на целиот месец.

Нема веќе да има дожд како во претходните два месеци, а на сцена ќе настапи и вистинската пролет и најавата на летото.

Според долгорочната прогноза јасно се гледа какво време ќе имаме во наредните 31 ден, па според тоа јасно е дека сонцето и високите температури ќе му влијаат позитивно на секого.

Коронавирус