среда, 4. август 2021. Вести денес: 48
home Вести

Маглешов: Луѓе од МВР не избркаа од министерството, Срамота!

Маглешов: Луѓе од МВР не избркаа од министерството, Срамота!

Поштовани публикуме, денеска јавноста седеше на скалите во ходникот на Министерството, кога фиљан чоек од обезбедувањето од МВР ги замоли новинарите да ја напуштат зградата, дури траеше седницата на дисциплинската комисија која расправаше за инспекторот Ѓорѓи Илиевски, кој утврди незаконско унапредување на функционери на ДУИ, оти добил таква наредба, напиша на својот Фејсбук профил, новинарот Васко Маглешов.

Коронавирус