четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 60
home Вести

Магла во Крушево, видливост до 100 метри

Магла во Крушево, видливост до 100 метри

Намалена видливост поради појава на магла до 100 метри има во Крушево, соопшти ЈП Македонија пат.

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Од ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Qatar 2022