понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 7
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Магла на Пресека и Ѓавато, снег на Попова Шапка и Плетвар

Магла на Пресека и Ѓавато, снег на Попова Шапка и Плетвар

На планинските премини Пресека и Ѓавато има магла поради што видливоста е намалена од 50 до 100 метри, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива непречено по влажни коловози, а слаб снег врне на Попова Шапка и Плетвар.

Коронавирус