недела, 4. декември 2022. Вести денес: 58
home Вести

Магла на патот Тетово-Попова Шапка

Намалена видливост поради појава на магла до 20 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка, соопшти ЈП „Македонија пат„.
Магла на патот Тетово-Попова Шапка

Намалена видливост поради појава на магла до 20 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка, соопшти ЈП „Македонија пат„.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП „Македонија пат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.

Најнови вести

Коронавирус