четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Магла на патот од Тетово за Попова Шапка

Магла на патот од Тетово за Попова Шапка

Намалена видливост од 40 до 50 метри поради магла утринава има на патниот правец од Тетово кон Попова Шапка.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус