петок, 29. јули 2022. Вести денес: 98
home Вести

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

На патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка попладнево има магла поради што видливоста е намалена до 50 метри, информира јавното претпријатие „Македонијапат“.

На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива тековно по наместа влажни коловози.

Коронавирус