петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 172
home Вести

Магла на патот Групчин – Тетово, видливост до 50 метри

Магла на патот Групчин – Тетово, видливост до 50 метри

Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Групчин – Тетово, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на патиштата низ Македонија се одвива тековно по влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Коронавирус