понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Лупевска: Луѓе од власта заедно со една телевизија земаат рекет од фирми

Лупевска: Луѓе од власта заедно со една телевизија земаат рекет од фирми

Снежана Лупевска Созан во вечерашното интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека во медиумите има натписи каде што одредена група заедно со одреден медиум рекетира бизнисмени и сопственици на хотели.

Има написи дека постои група одредена блиска до власта која рекетира сопственици бизнисмени,газди на хотели заедно со одреден медиум, тоа се шпекулации но меѓутоа дали вие како опозиција имате сознание, вели Лупевска. Мицкоски додаде дека тој првиот го обелоденил овој случај пред македонската јавност но дека до ден денешен се уште нема никаква правна разрешница.

Коронавирус