вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 105
home Вести

Лукаревска за „Фокус“: Работиме на реорганизирање на партијата

Лукаревска за „Фокус“: Работиме на реорганизирање на партијата

Сања Лукаревска, заменик претседател на владејачката СДСМ во изјава за „Фокус“ тврди дека во моментот работат на реорганизирање на партијата.

„Заедно со претседателот Зоран Заев и со органите на партијата работиме на решенија и одлуки со кои СДСМ се реорганизира, а со единствена цел да продолжи да работи во интерес на граѓаните и државата. За секој конкретен, дефиниран чекор, јавноста навреме ќе биде информирана“ истакна Лукаревска.

Овие прашања се актуелизираа откако лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев во недела вечер по вториот круг од локалните избори, каде владејачката партија ги загуби повеќето од општините, си поднесе оставка од двете функции.

Коронавирус