сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 21
home Вести

„Луда марта“ ни носи снег: Еве какво време не очекува последниот викенд од месецот- особено подгответе се за недела

„Луда марта“ ни носи снег: Еве какво време не очекува последниот викенд од месецот- особено подгответе се за недела

Времето утре ќе биде променливо облачно време, повеќе облачност ќе има во јужните делови каде што ќе има услови за слаб локален дожд а на планините слаб снег.

Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисочен правец.

За време на последниот викенд од месец март времето ќе биде на наша страна.

Во сабота ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Додека во недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од северен правец.

Во недела температурата ќе се искачи до 21 степен што е враќање на вистинската пролет во Македонија, по овој ладен бран кој го имаме овие денови.

Коронавирус