недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Лозарите од Неготино незадоволни од власта утре излегуваат на протест: „Време е да ни се слушне гласот, време е да почнат да не почитуваат“

Лозарите од Неготино незадоволни од власта утре излегуваат на протест: „Време е да ни се слушне гласот, време е да почнат да не почитуваат“

Регионалното здружение „Тиквешки лозаро овоштари“ денеска повикаа на сенароден протест против овогодинешната цена на грозјето.

Имено тие информираат дека протестот ќе се одржи утре на ден 11 септември во 18 часот во центарот на Неготино.

Секој кој има земјоделска механизација пожелно е да ја донесе на самиот протест во центарот на градот, информираат тие.

„Време е да ни се слушне гласот! Време е да почнат да не почитуваат, порачуваат тие.“

Најнови вести

Коронавирус