среда, 29. јуни 2022. Вести денес: 164
home Вести

Локално невреме од задутре, какво време не очекува за Први мај?

Локално невреме од задутре, какво време не очекува за Први мај?

Локален дожд кој наместа ќе биде пороен со грмежи и засилен ветер се очекува веќе од среда во попладневните часови. Претпладне, според прогнозата, ќе биде сончево и топло.

Променливото време со сончеви периоди претпладне и локален дожд, грмежи и засилен ветер попладне, ќе се задржи до сабота.

Максималните температури ќе останат високи односно ќе се движат од 19 до 25 степени, а минималните од 5 до 13 степени.

Коронавирус