понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Локални врнежи од дожд и снег на планините

Локални врнежи од дожд и снег на планините

Под влијание на серија влажни бранови од денеска во Македонија се очекува промена на времето со повремени локални врнежи од дожд и снег на планините.

Температурите ќе бидат над нулата и ќе достигнат до 10 степени.

Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и повеќе се бидат застапни во западните делови од државата.

Во вторник и среда долж Повардарието ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер Од среда максималните температури ќе бидат во пораст.

Коронавирус