недела, 19. септември 2021. Вести денес: 50
home Вести

Локализиран пожарот кај Охис, сообраќајот поради безбедносни причини се пренасочува

Локализиран пожарот кај Охис, сообраќајот поради безбедносни причини се пренасочува

Пожарот во кругот на фабриката ОХИС е локализиран. Еден од пожарникарите кои се справувале со пожарот е однесен на Клиниката за токсикологија, бидејќи му се слошило од вдишаниот чад.

Од Инспекторатот за животна средина информираат дека не постои опасност за здравјето на луѓето и животната средина.

Од безбедносни причини, но и за пристап на противпожарните екипи, сообраќајот по булеварот „Борис Трајковски” кон населбата Драчево е затворен и се пренасочува кон други локални патишта.

Коронавирус