вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

Љупчо Николовски: Најдоброто е во СДСМ, на секому му е јасно тоа

Љупчо Николовски: Најдоброто е во СДСМ, на секому му е јасно тоа

На секому му е јасно, сите знаат, а тоа е потврдено и со анкети на јавното мислење – „најдоброто“ е во СДСМ, порача вечерва генералниот секретарна партијата Љупчо Николовски на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Пробиштип.

-Денеска анкета на „Брима“ потврди дека Најдоброто е повторно во СДСМ и затоа треба да се гордееме за се она што го правиме, затоа што го правиме чесно, искрено одговорно, со многу труд и посветеност во интерес на граѓаните, истакна тој.

Коронавирус