недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Љубе Бошковски остана сам, грбот му го свртеа најверните

Љубе Бошковски остана сам, грбот му го свртеа најверните

Најверојатно, по извесниот пораз на коалицијата „Можеме“, партијата на Љубе Бошковски остана и без последниот општински комитет.

Имено, денеска претседателот на општинскиот комитет на Крива Паланка при Обединети за Македонија официјално премина во Македонска Акција-МААК, која е дел од коалицијата за „Обнова на Македонија“.

Тоа го потврди и шефот на РИШ на МААК, Михаил Новковски на својот фејсбук профил.

Револтот е забележителен и кај многу други партиски членови од други партии кои се во коалиција со СДСМ, а според коментарите кои кружат по социјалните мрежи, бомбите во кој главен актер е Зоран Заев се една од причините за ваквиот револт, но и програмата на ВМРО-ДПМНЕ која нуди можности за сите.

Коронавирус