среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 137
home Вести

Љубе Бошкоски итно примен на инфективната клиника

Љубе Бошкоски итно примен на инфективната клиника

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со Ковид-19.

Бошкоски пред неколку дена потврди дека е позитивен на вирусот, и се наоѓа во самоизолација во Челопек, и дека нема симптоми.

Меѓутоа ситуацијата се влошила, и тој итно синоќа бил примен на Инфективна.

Засега нема официјални информации околу неговата здравствена состојба.

Коронавирус