понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 131
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Љубчо Георгиевски: Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО

Љубчо Георгиевски: Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО

Христијан Мицкоски има шанса да остави свој печат во ВМРО. Треба да му се даде шанса, напиша на својот ФБ профилпоранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски.

-Христијан Мицкоски од сите имиња што беа кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ сепак е најнекомпромитиран, неизвалкан со афери, најенергичен и конечно најхаризматичен. Христијан има шанса да остави свој печат во Вмро. Треба да му се даде шанса, напиша Георгиевски.

Коронавирус