петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Лилјана Поповска, коалиционен партен на Заев се вакцинираше во Србија

Лилјана Поповска, коалиционен партен на Заев се вакцинираше во Србија

Поранешната пратеничка и поранешен лидер на ДОМ, Лилјана Поповска преку совојата Фејсбук страница објави дека викендов се вакцинирала во соседна Србија.

-Викендов се вакциниравме во Србија и сме благодарни што сме поблиску до толку мечтаениот имунитет. Сакам сите македонски сограѓани да ја знаат оваа можност. Едноставно, дури и без закажување, одлично организирано, со краен професионализам и љубезност. Фала Ви, комшии! Овој гест ќе го помниме, пишува Поповска во својата објава.

Инаку, ДОМ е во коалиција со СДСМ и е дел од актуелната власт предводена од Зоран Заев.

Најнови вести