петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 94
home Вести

Лиле Стефанова веќе четири часа дава исказ, утре на ред е Катица Јанева

Лиле Стефанова веќе четири часа дава исказ, утре на ред е Катица Јанева

Веќе скоро четири часа во Обвинителството за Организиран криминал во Скопје трае распитот на обвинителката Лиле Стефанова за аферата “Рекет”.

Утре, пак, свој исказ за овој случај треба да даде нејзината шефица, обвинителката Катица Јанева. Двете се во својство на сведоци, а засега само двајца се осомничени и притворени, Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Коронавирус