вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 177
home Вести

Лиле Стефанова: Мислењата за пуштање од куќен притвор и враќањето на пасошите се потпишани од Јанева

Лиле Стефанова: Мислењата за пуштање од куќен притвор и враќањето на пасошите се потпишани од Јанева

-Согласно законот за СЈО сите одлуки, секој спис кој излегува единствено го потпишува Јанева. Или во нејзино име овластени обвинителите. Јас немам потпишано ниту една одлука излезена од ова обвинителство. Ниту мислењата за пуштање од куќен притвор, ниту враќањето на пасошите на Панделески и камчев – изјави специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова и повторно демантираше дека во нејзиниот дом е извршен претрес.

Најнови вести

Коронавирус