недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 102
home Вести

Лидерите се договорија: Избори на 12 април

Лидерите се договорија: Избори на 12 април

Лидерите одлучија, предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 12 април. Техничката Влада ќе биде формирана на 3 јануари наредната година.

Коронавирус