сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 61
home Вести

Лидер: Уште еден од СДСМ уапсен со дрога – приведен на патарината кај Велес! (ФОТО)

Лидер: Уште еден од СДСМ уапсен со дрога – приведен на патарината кај Велес! (ФОТО)

Како што претходно информиравме, полицијата спроведе акција на патарината кај Сопот попладнево во која беа уапсени две лица.

Лидер дознава дека еден од уапсените е Александар Калпакоски, кој се шпекулира дека е човек на Андреј Ани кој блиско соработува со владејачката партија.

-Андреј Ани е штитеник на началинчката на НККР во Прилеп. Вчера го уапсија Чипсио, сега началничката на НККР дава жртви. – вели изворот за Лидер.

Коронавирус