недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 245
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Вести

ЛИДЕР: Син на висок функционер на СДСМ сексуално нападнал девојка, а потоа ја тепал!

ЛИДЕР: Син на висок функционер на СДСМ сексуално нападнал девојка, а потоа ја тепал!

Ексклузивните документи ги достави свиркач до редакцијата на „Економски Лидер“.

Документите сведочат за сексуалниот напад и физичкото насилство кои на 14 месецов во локал во Прилеп ги извршил син на висок функционер на СДСМ.

-На ден 13.09.2019 околу 03.34ч:04.00ч, јас и мојот другар Борче… од Велес бевме во клубот „Собрание“ во Прилеп. Кога излеговме да си одиме пред влезот на клубот ми пристапи пријавениот кој сакаше да ме бакне, ме допре по задникот, јас го одбив и го оттргнав од мене бидејќи не сакав и тогаш тој ме удри 5-6 пати со шамари по лицето. Тогаш мојот другар Борче сакаше да ме одбрани, а тој и него го удри 2-3 пати со шамари по лицето по што избега. Ние се јавивме во полиција а потоа не упатија во ИМП Прилеп по што дојдовме во ПС од ОН Прилеп за да го пријавиме настанот. – сведочи девојката Викторија од Охрид, која била сексуално нападната и тепана од синот на високиот функционер на СДСМ.

Целиот текст и документите прочитајте ги на Лидер.мк или ТУКА.

Локални избори 2021