петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 229
home Вести

„Лидер“: Се праќаат лажни пораки во име на ВМРО-ДПМНЕ, власта во паника од слабата излезност

„Лидер“: Се праќаат лажни пораки во име на ВМРО-ДПМНЕ, власта во паника од слабата излезност

Неколку граѓани до редакцијата на Лидер доставија фотографии од СМС пораки на кои, наводно, ВМРО-ДПМНЕ ги повикува да излезат на референдум.

За Лидер, од партијата велат дека овие пораки не се праќаат од нивните штабови, туку се работи за манипулација од страна на власта со која таа сака да се спаси од катастрофалната излезност која до сега ја има на референдумот.

Во прилог фотографија од лажните пораки:

 

Коронавирус