понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 30
home Вести

ЛИДЕР: Ивица Коневски станува инвеститор – гради зграда на атрактивна локација во Аеродром, каде што беше градоначалник!

ЛИДЕР: Ивица Коневски станува инвеститор – гради зграда на атрактивна локација во Аеродром, каде што беше градоначалник!

Коневски, кој е близок соработник на сега притворените поранешен директор на УБК Сашо Мијалков на 20.03.2020 година склучил договор каде се јавува во улога на инвеститор. Се работи за заедничко градење на објект на ГП 5.11 ДУП локалитет Црква УЕ Б, пишува Лидер.ком.мк

Договорот е склучен преку неговото правно лице, “Адвокат Ивица Коневски” кое се јавува како инвеститор.

Документите може да ги погледнете на ЛИДЕР.

Најнови вести

Коронавирус