вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 100
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

ЛИДЕР: Градоначалникот на Дебарца претепал фудбалски судија – МВР потврди!

ЛИДЕР: Градоначалникот на Дебарца претепал фудбалски судија – МВР потврди!

Градоначалникот на Општина Дебарца, Зоран Ногачески, заедно со уште едно лице претепал фудбалски судија на вчерашниот натпревар во село Волино, дознава Лидер.

Од МВР го потврдуваат случајот и велат дека работат на негово расветлување.

–На 28 октомври оваа година, во 14 часот и 25 минути, во СВР Охрид било пријавено дека на фудбаското игралиште во село Волино, општина Дебарца, за време на фудбалскиот натпревар помеѓу фудбалските клубови „Сатеска“ од селото Волино и „Охрид Лихнидос“ од Охрид, З.Н.(52) и С.Б.(36), двајцата од село Волино, физички го нападнале главниот судија на натпреварот. – стои во полицискиот билтен.

Ногачески дојде на функција на последните локални избори од редовите на владејачката СДСМ.

Најнови вести

Коронавирус