четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

„Лидер“ ексклузивно открива: Еве кои бизнисмени плаќале рекет кај Боки 13 и Катица Јанева- сумата надминува 5 милиони евра

„Лидер“ ексклузивно открива: Еве кои бизнисмени плаќале рекет кај Боки 13 и Катица Јанева- сумата надминува 5 милиони евра

Рекетот на групата Боки 13, Зоран Милевски Кичеец и шефицата на СЈО Катица Јанева, не завршил кај бизнисменот Јордан Камчев кој случајот го пријавил во полиција, дознава „Економски Лидер“ од извори во истрагата.

Освен Камчев, биле рекетирани и десетици други бизнисмени и компании кои платиле рекет вреден над 5 милиони евра.

Повеќе на Лидер.

Коронавирус