сабота, 17. април 2021. Вести денес: 82
home Вести

„Лидер“: Анѓушев ја злоупотребувал функцијата за изборни цели?

„Лидер“: Анѓушев ја злоупотребувал функцијата за изборни цели?

Свиркачи до Економски Лидер доставија скандалозна снимка каде вицепремиерот Кочо Анѓушев ветува изградба на пат во Сливник, Велешко односно асфалтирање, а за возрат бара да гласаат за претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски.

Притоа им порачува, ако пропаднат изборите и патот ќе биде под прашање- затоа излезете и гласајте за Стево.

Кочо Анѓушев и Аце Коцевски прават кривично дело со тоа што го кршат член 162 од кривичниот законик и прават поткуп при избори и гласање.

Повеќе на Лидер.

Коронавирус