понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 78
home Вести

Летово нема бесплатни одмори за децата од социјално загрозени семејства

Летово нема бесплатни одмори за децата од социјално загрозени семејства

Владата на денешната седница донесе одлука годинава да не се реализира проектот за користење бесплатна услуга одмор и рекреација за децата од социјален ризик и корисници на посебен додаток.

-На денешната седница Владата ја прифати информацијата на Министерството за труд и социјална политика со предлог реализацијата и спроведувањето на Проектот за користење бесплатна услуга одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток да се одложи, односно проектот да не се реализира за лето 2020 година, се наведува во соопштението на Владата.

Коронавирус