вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 100
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Летото се врати, но на кратко: Од петок голема промена на времето

Летото се врати, но на кратко: Од петок голема промена на времето

До крајот на оваа работна недела ќе се задржи претежно стабилно и потопло време.

Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на северот и ќе започне да дува поинтензивен северен ветер.

За време на викендот се очекува појава на локален дожд и ретки грмежи, а ќе дува повремено засилен северен ветер.

Најнови вести

Коронавирус