петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 35
home Вести

Лекарите му го спасија животот: Преживеа 22-годишниот Флорим Мисини кој беше ранет во Мала Речица

Од КАРИЛ за „Фокус“ велат дека Мисини бил донесен на клиниката со сериозни повреди и во животна опасност.
Лекарите му го спасија животот: Преживеа 22-годишниот Флорим Мисини кој беше ранет во Мала Речица

22-годишниот Флорим Мисини кој по престрелката во Мала речица беше пренесен во Ургентниот центар во Државната болница „Мајка Тереза“, е надвор од животна опасност. На Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување му бил извршен оперативен зафат и докторите успеале да му го спасат животот.

Од КАРИЛ за „Фокус“ велат дека Мисини бил донесен на клиниката со сериозни повреди и во животна опасност.

Локални избори 2021