среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Лефков објави ВИДЕО: Џафери ги држи пратениците заклучени во Собранието

Лефков објави ВИДЕО: Џафери ги држи пратениците заклучени во Собранието

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков објави видео од Собранието на кое се гледа како пратеници реагираат дека се заклучени во Собрание.

-Заклучени пратеници и хаос во Собрание! Диктатурата на ДУИ/СДСМ олицетворена во Талат го покажува грдото лице во Собрание!, пишува Лефков на Фејсбук.

Коронавирус