петок, 14. август 2020. Вести денес: 153
home Вести

Лажна анкета и фејк обид да се покаже дека СДСМ има доверба од народот

Лажна анкета и фејк обид да се покаже дека СДСМ има доверба од народот

Продолжува валканата игра и ширењето лажни власти во полза на власта во предизборниот период. Според анкетата објавена денеска коалицијата предводена од СДСМ имаат предност од 3,6 отсто пред ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, пишува ЛИДЕР.

Ваквите бројки би биле во ред, доколку не се погледне вкупниот збир на одговорите што се понудени во анкетата, а кој изнесува вкупно 93.9 проценти.

Целата вест прочитајте ја на ЛИДЕР

Коронавирус