сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 102
home Вести

Латас: Како може Славјанка да кажува Чулев кого да стави за началник, кога има партиски шеф аболициран за криминал

Латас: Како може Славјанка да кажува Чулев кого да стави за началник, кога има партиски шеф аболициран за криминал

Новинарот Драган Павловиќ Латас во „Што не е јасно“ на Алфа прашува како може заменичката во МВР Славјанка да кажува Чулев кого да стави за началник кога нејзиниот партиски шеф Заев е аболициран за криминал.

Латас истакна дека во техничката влада, ВМРО-ДПМНЕ извади добри министри кои знаат што прават и дека СДСМ бидејќи се слаби и знаат дека тие ќе бидат министри и по 12 април затоа и веднаш почна да ги напаѓа.

„Се случува заменичката на Наќе Чулев да му каже, овој го има во телефонските разговори и сега тој не може да биде началник на полиција на град Скопје. Госпоѓо ти имаш премиер кој е амнестиран, па можеше да ти биде и премиер и претседател на партија. Има судска тапија дека е амнестиран, а овој го има во телефонски разговори. Каде се вашите телефонски разговори за да бидеме еднакви пред јавноста па јавноста да суди.“ потенцираше Латас.

Ластас додаде дека СДСМ моментално се премногу слаби и затоа се случува ова што се случува, а Заев нема политика во себе, нема ниеден политички концепт тој е бизнисмен кој е дојден да заработи, затоа што одработил за името и ова сега за СДСМ е период на срам.

Коронавирус