понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Латас: Дали Левица се опозиција, ако се зошто фокусот им е против ВМРО-ДПМНЕ?

Латас: Дали Левица се опозиција, ако се зошто фокусот им е против ВМРО-ДПМНЕ?

Новинарот Драган Павловиќ Латас преку статус на Фејсбук прашува дали дали Левица се опозиција и доколку се, зошто фокусот им е против ВМРО-ДПМНЕ?

-Симпатични се, поинакви но, Левица досега не донесе ништо ново освен плукни и бегај кога ќе загусти.
Дали се опозиција? Ако се, зошто фокусот им е против ВМРО ДПМНЕ?
Уште бојата од рацете не им е измиена од време на шарените протести, и треба да се решат што понатаму со себе. И малку повеќе труд и конзистеност за да им се заборави лошото минато, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Симпатични се, поинакви но, Левица досега не донесе ништо ново освен плукни и бегај кога ќе загусти.
Дали се опозиција?…

Posted by Dragan Pavlovic Latas on Петок, 29 јануари 2021

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија