сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 106
home Вести

Ласовска: Нашата Чудесна Македонија во која Заев и неговите танцуваат со короната, а лекарите се најзаразени, апелираат за опрема, заштита и респиратори

Ласовска: Нашата Чудесна Македонија во која Заев и неговите танцуваат со короната, а лекарите се најзаразени, апелираат за опрема, заштита и респиратори

Претседателот на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со нашата чудесна Македонија.

-Во нашата Чудесна Македонија, во која Заев и неговите танцуваат со короната, а лекарите се најзаразени, апелираат за опрема, заштита и респиратори, за да спасат животи, Владата денес носи Уредба за давање пари на СЈО.
Ова почитувани граѓани е за во рубрика, верувале или не.
Доктори, сестри и цел медицински персонал се во страшна битка, ама Гебелсчињата од владава смислиле итроштини.
Да се изразам со речникот на танцувачот-Лекарите без маски,СЈО СТОО!
А танцувачот на интервју говори за солидарност и слични фрази.
Значи за СЈО мора да има, за лекарите ете донирајте, организирајте се граѓански активисти.#ДноДна, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Во нашата Чудесна Македонија, во која Заев и неговите танцуваат со короната, а лекарите се најзаразени, апелираат за…

Gepostet von Blagica Lasovska am Samstag, 4. April 2020

 

Коронавирус