вторник, 2. август 2022. Вести денес: 58
АКТУЕЛНО

Македонија го слави Денот на Републиката-Илинден

home Вести

Ласовска на Пифтијада во Пробиштип

Ласовска на Пифтијада во Пробиштип

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска, денес присуствуваше на Пифтијада во Пробиштип.

-Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Пробиштип, оваа долгогодишна традиција, со која се одбележува големиот празник Богојавление-Водици, одлично прифатена помеѓу граѓаните на Пробиштип. Нека е честит и вековит празникот Богојавление. Да сме живи и здрави да се почитуваме и разбираме помеѓу себе. Убава традиција која треба да продолжи, напиша таа.

Најнови вести

Коронавирус