вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Вести

Ласовска: Какви ветувања дал Заев штом на сила власта турка закон кој го блокираме?

Ласовска: Какви ветувања дал Заев штом на сила власта турка закон кој го блокираме?

Што е толку криминално што на Владата и Заев им се брза вечерва на шверцерски начин да злоупотребат 33 милиони евра народни пари за Макпетрол? – прашува пратеничката Благица Ласовска од ВМРО-ДПМНЕ.

-Какви ветувања дал Заев штом на сила власта турка закон кој го блокираме? прашува таа.

Коронавирус