сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Вести

Лашкоска: За време на криза локалциве од СДСМ си тераат тендери

Лашкоска: За време на криза локалциве од СДСМ си тераат тендери

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Ане Лашкоска на својот Фејсбук профил сподели договор за мостот во Сточниот пазар.

-Еве денес и јавно достапен е вториот договор за мовчето во Сточен Пазар.
Срам, одамна знаеме дека немаат!
За време на криза локалциве од СДСМ си тераат тендери. (ама стари договори да си ги прошират).
Првиот договор го склучија на 10.05.2019. Скоро година помина, од мовчето ништо. Но, еве сега договорот е проширен и надграден со сума од 11
863.998 ден.
Кој знае мовчево во каков мост ќе прерасне?!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Еве денес и јавно достапен е вториот договор за мовчето во Сточен Пазар.Срам, одамна знаеме дека немаат! За време…

Gepostet von Ane Laskoska am Dienstag, 21. April 2020

 

Најнови вести

Локални избори 2021