понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Лашкоска во црквата Воскресение Христово во Новаци

Лашкоска во црквата Воскресение Христово во Новаци

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска денес го одбележа големиот празник во Новаци.

-Во с.Далбеговци, општина Новаци, во црквата Воскресение Христово, чествување на најголемиот христијански празник Велигден, напиша таа на својот Фејсбук профил.

На граѓаните им порача: За многу години да е и честита слава!

Коронавирус